spacer

spacer
PolishEnglish
header
Home
Podziękowania
Kacperkowy Blog
Kacper w Obiektywie
Księga Gości
Media
Kontakt
--------------------------
Aukcja dla Kacperka
Pomóż on-line:
 
Advertisement
Zostań fanem
 Biegnę dla Kacpra:
Facebook
Flickr
Twitter
Youtube
 
Jak możesz pomóc
31.08.2009

Kacper jest naszym pierwszym dzieckiem. Jego narodziny w lutym 2009 r. były najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem nie tylko przez nas – rodziców, ale również babcie i dziadków. Nasza radość i szczęście, jakie wnosi tak mała istota zostały jednak zmącone przez niepełnosprawność, z jaką urodził się nasz synek. Kacper nie ma części lewego przedramienia i lewej dłoni. Rączka kończy się kilka centymetrów za łokciem. Poza tym staw łokciowy nie jest właściwie wykształcony, co powoduje, że przy próbie raczkowania wygina się nienaturalnie w stronę przeciwną. Zdiagnozowano także wzmożone napięcie mięśniowe mięśni grzbietu, piersi, nóżek i obu rączek. Obecnie synek uczęszcza na rehabilitację, która ma je wyeliminować oraz ze względu na brak części lewej rączki pomóc w prawidłowym kształtowaniu się postawy.

Konsultacje, które przeprowadziliśmy z lekarzami oraz firmą Otto Bock nakreśliły nam, jak będzie przebiegało dorastanie naszego dziecka z protezą i bez niej. Protezowanie pozwoli na w miarę prawidłowy rozwój układu kostnego kręgosłupa i większą niezależność w codziennych sprawunkach. Brak protezy rączki zaburzy zdrowy wzrost fizyczny dziecka oraz go ograniczy. Może również niekorzystnie wpłynąć na rozwój psychospołeczny. Założenie protezy powinno nastąpić jak dziecko będzie miało około 12 miesięcy, ponieważ później, ze względu, że jest to wada wrodzona, może być trudniejsze do zaakceptowania przez rozwijający się organizm. Dlatego decydującymi czynnikami o końcowym sukcesie; jeśli można tak powiedzieć w tej sytuacji; są czas i pieniądze. Niestety, zarówno jednego jak i drugiego nie mamy w nadmiarze. Kwota, jakiej potrzebujemy jest znacząca, a to dlatego, że dziecko szybko dorasta i protezy trzeba wymieniać często. Raz podjętej decyzji o zakupie nie można zmienić, ze względu na uraz psychiczny, jakiego mogłoby doznać dziecko. Pomoc instytucji państwowych jaką możemy otrzymać jest ograniczona. Nie chcemy manifestować swojego nieszczęścia, ale nie sposób go nie zauważyć patrząc na Kacpra. Z całą pewnością to, że ma lewą rączkę nie w pełni wykształconą zaważy na jego dokonywanych wyborach i straconych bezpowrotnie szansach.

Kacperkowi można pomóc poprzez wpłacenie darowizny na konto Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” lub przekazanie 1% podatku w rocznym zeznaniu podatkowym.

Adres strony Kacperka w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” www.dzieciom.pl/8648

Wpłaty z tytułu darowizny prosimy kierować na konto:

  

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

nr konta

61 1060 0076 0000 3310 0018 2660

tytułem: 8648 - Szwast Kacper - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

 

 

Istnieje także możliwość wsparcia Kacpra kartą płatniczą lub przelewem elektronicznym:

 

kacperkowy skwerek 2.gif  

 

Przekazanie 1 % podatku:

Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT (28, 36, 36L, 37, 38), należy wpisać:


KRS: 0000037904
W rubryce „informacje uzupełniające, cel szczegółowy 1%” prosimy wpisać:
cel szczegółowy 1% - 8648, Szwast Kacper

Wpisanie natomiast swoich danych (imię, nazwisko, adres firmy lub miejsce zamieszkania, telefon, faks, e-mail) w wypełnionym formularzu PIT, pozycja INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE, umożliwi nam złożenie Państwu podziękowania. 

Image

Rodzice Kacperka 

  Copyright © 2009 rodzice@kacperkowy-skwerek.pl desing by toorek.net
spacer